O mnie

O mnie

Jeżeli ktoś chce to czytać to znaczy że już obejrzał moje zdjęcia i chce więcej na temat ich autora wiedzieć. Nie chcę czytelnika zanudzać frazesami w stylu "fotografia to moje hobby" czy inne w tym rodzaju. Nie będę też pisał o magii, zatrzymywaniu czasu itp. więc jeżeli dalej ktoś to chce czytać proszę bardzo........

Fotografia pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Niestety początki były trudne. Najpierw radziecki aparat "Smiena" dopiero potem kupiony za pierwsze zarobione pieniądze szczyt marzeń Zenith 12xp. Potem rozbudowa sprzętu postępowała coraz większa - ten aparat "zarabiał na siebie" (wesela studniówki, zabawy szkolne - moja pierwsza firma - FOTO-MACIEK 1991rok) więc mogłem powiększać jego możliwości przez dodawanie coraz to nowszego osprzętu. Były więc teleobiektywy, obiektywy szerokokątne,, filtry, lampy błyskowe - takie proste, a potem już baaardzo skomplikowane z sensorami podczerwieni, komputerem pokładowym..........ale się rozpędziłem.

Potem niestety zdradziłem fotografie dla kamery video. Sporo czytałem brałem udział w wielu kursach, wymieniałem doświadczenia z kolegami
"z środowiska".
Trwało to parę lat kiedy doszedłem do wniosku że ruchome obrazki tak naprawdę mnie nie pasjonują tak bardzo jak czas zatrzymany w fotografii. Sprzedałem kamerę.

Gdy zaczęła się era aparatów cyfrowych i technologii z nimi związanych pasja fotografowania odżyła we mnie na nowo. Aparatem cyfrowym mogłem wykonać zdjęcie i natychmiast obejrzeć jak ono wygląda. Mogłem je poprawić sprawić by było jeszcze lepsze.

Nie jestem zwolennikiem cyfrowych bajerów - poprawiania fotografii, ingerowania w zatrzymany czas. Staram się robić zdjęcia których nie trzeba potem "obrabiać" godzinami na komputerze - tak jak wykonywałem je kiedyś, aparatem analogowym (na film)- tylko teraz dzięki cyfrowej technologii zdjęcia mogą być naprawdę perfekcyjne.

Inne moje zdjęcia prezentuję na stronie: www.fotograflublin.com

Moje prace na bieżąco można obejrzeć na moim blogu gdzie oczywiście zapraszam.

Posiadam pozwolenie kurii na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych.
Zdjęcia wykonywane są sprzętem firmy NIKON.